نتایج جستجو برای عبارت :

فضانورد آوانگارد

تخت آوانگارد
محصولات مختلفی در جنس ها  و کیفیت های عالی در کالاپلاست موجود است که با توجه به نیاز خود می توانید از بخش های مختلف این فروشگاه استفاده کنید.     تخت آوانگارد      از محصولات موجود در کالاپلاست است که قرار است خدمت شما عزیزان معرفی شود، همراه ما باشید و مشخصات و ویژگی های تخت آوانگارد را مشاهده کنید.

ویژگی های تخت آوانگارد
از اولین ویژگی هایی که هنگام مشاهده    تخت آوانگارد      به چشم میخورد زیبایی محصول است که در هنگام خرید ا
«اسکات کیلی» که چهار سفر فضایی انجام داد و سال 2016 از آژانس فضایی آمریکا (ناسا) خارج شد، در گفت‌وگویی با خبرگزاری اسپوتنیک از ابعاد مادی این شغل پرهیجان سخن گفت.
به گفته این فضانورد، همکاران او در رتبه شغلی 15 جای دارند که در آن رتبه‌های سرهنگ ارتش و سروان نیروی دریایی قرار می‌گیرند.
ادامه مطلب
#یوری_گاگارین نخستین انسانی بود که در ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ میلادی با فضاپیمای وستوک ۱ به فضا رفت و طی ۱۰۸ دقیقه مدار زمین را به طور کامل پیمود. این ویدیو شامل لحظات پرتاب فضاپیما به فضا، بازگشت به زمین و استقبال باشکوه مردم اتحاد جماهیر شوروی از وی در ۶۹ سال پیش است!
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:Website Weblog Instagram Telegram
[ویدئو ۳:۲۲]
Add a commentمشاهده مطلب در کانال
+ اوضاع خوب میگذره؟
_ آره میگذرهدارم میجنگمزندگی لذت بخش شدهبا اینکه همه همونن و چیزی عوض نشده ولی خودم عوض شدم و دارم میشماحساس میکنم تو یه مزرعه آفت زده گندم دارم رشد میکنم چون فهمیدم یه بار زندگی میکنم و باید تاثیرمو رو دنیا بذارمامشبم بارون قطره هارو دارم رو برگم حس میکنم
+ حال خونم ته  کشیده بودحال مختصرت تزریق شد بم
_ چرا من باید این چیزارو امشب بت میگفتم نمیدونم ولی حتما یه چیزی هسیه قدرتی وجود دارهخوب باش همیشه دخترک
+ مرسی فضانورد ک
+ اوضاع خوب میگذره؟
_ آره میگذرهدارم میجنگمزندگی لذت بخش شدهبا اینکه همه همونن و چیزی عوض نشده ولی خودم عوض شدم و دارم میشماحساس میکنم تو یه مزرعه آفت زده گندم دارم رشد میکنم چون فهمیدم یه بار زندگی میکنم و باید تاثیرمو رو دنیا بذارمامشبم بارون قطره هارو دارم رو برگم حس میکنم
+ حال خونم ته  کشیده بودحال مختصرت تزریق شد بم
_ چرا من باید این چیزارو امشب بت میگفتم نمیدونم ولی حتما یه چیزی هسیه قدرتی وجود دارهخوب باش همیشه دخترک
+ مرسی فضانورد ک
نخستین فضانورد اماراتی که سفر خود به فضا را سوم مهرماه سال جاری آغاز می‌کند، به همراه محموله خود یک جلد قرآن را نیز به فضا خواهد برد.
به گزارش شریعت نیوز  «هزاع المنصوری»، نخستین فضانورد اماراتی است که از سوم مهرماه سال جاری (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹) سفر خود را به فضا آغاز خواهد کرد.وی در این سفر محموله‌ای به وزن ۱۰ کیلوگرم به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌برد که یک جلد قرآن کریم نیز از جمله محتویات این محموله خواهد بود.«سالم المری»، مدیر برنامه فض
از میان 12 نفری که به ماه قدم گذاردند همه مرد بودند که در این زمینه ناسا قصد دارد این پروسه را تغییر دهد و نخستین زن فضانورد را به ماه اعزام کند. جیم برایدنستاین مدیر ناسا گفت که یک دختربچه 11 ساله دارد و می خواهد به زن ها این فرصت را بدهد تا به ماه سفر کنند.
وی افزود در 1960 زنان این فرصت را نداشتند که به ماه سفر کنند ولی اکنون می توانند این وضعیت بسیار هیجان انگیز را تجربه کنند.
تا به امروز از 566 نفری که به فضا سفر کردند فقط 64 نفر را زنان تشکیل دادند.
فی‌الواقع می‌دانی دنبالِ چی هستم؟ می‌گویم بیا از زندگی‌مان فیلم بسازیم. یعنی تصور کن! مونتور - مثلا تدوین‌گر- بیاید، ما هم یک میلیون میلیون میلیون ده ساعت حلقه فیلم بهش بدهیم، بگوییم جناب! لطف بفرمایید از زندگیِ من یک فیلمی تهیه ببینید، می‌خواهیم نشان عالمش بدهیم. تویِ سینماها به تماشا. از سه چار ساعت بیش‌تر نشود.
یحتمل فیلم زندگیِ من می‌شود از این آوانگارد و سینمای هنری و تجربی... نه که آدم اهل هنری باشم. نه. از بس واقعیت و خیال و رویا در
پایتخت پر جنب و جوش کاتالونیا ، بارسلونا یک شهر ساحلی خیره کننده است. مناظر زیبا ، معماری نفس گیر و جاذبه های فرهنگی فوق العاده آن را یک مقصد عالی برای گردشگری کرده است . البته آب و هوای مطبوع مدیترانه ای بر جذابیت می افزاید.. آنتونی گائودی با ساختمانهای آوانگارد سورئالیستی خود ، بارسلونا را ماندگار کرد.. آنتونی گائودی با ساختمانهای آوانگارد سورئالیستی خود ، بارسلونا را ماندگار کرده است . در خیابان لارامبلا میتوانید نوازندگان و طراحان خیاب

سلام!
احتمالا خیلی هاتون دیگه فیلم Gravity  محصول 2013 رو دیدید اما بازم بهتره بگم که کمی لو میدم داستان رو اینجا..مدتها توی لیستم بود ولی کشش دیدنشو نداشتم میدونید که فیلم های مربوط به فضا یک حوصله ی خاصی رو میطلبند و یکم با طبع مایی که نسل عجله و فوریت هستیم حتی در زمینه لذت،شاید جور نباشند.
به هرحال حوصله ای ایجاد شد و فیلم رو دیدم..فیلم خوبی بود از نظر جلوه های ویژه و باورپذیری بازی ها و اوج و فرود لحظات و شاید خیلی ها این فیلم رو کاملا رئال و
از راست به چپ: باز آلدرین، مایکل کولینز و نیل آرمسترانگ
فرود اولین انسان بر روی کره ی ماه 50 ساله شد. نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در 20 ژوئیه 1969 در ساعت 20:18 جهانی بر کره ی ماه فرود آمدند. این سفر به کمک آپولو11 انجام شد. و حدود 6 ساعت بعد آرمسترانگ بر روی کره ی ماه گام نهاد. فضانورد سوم مارکل کالینز در مدار ماه ماند تا 15 ساعت دیگر نیل و باز به وی بپیوندند. پس از 8 روز زندگی در فضا هر سه فضانورد به زمین باز گشتند. این فضاپیما از مرکز فضایی کندی در واقع در ج
نوشتهٔ کلمنت گرینبرگ، ترجمهٔ فرشید آذرنگ
خب اول صبح زود بیدار شدم صبحونه خوردم بعد خوابم برد دوازده بیدار شدم :/ سعی میکنم به خودم سخت نگیرم اما از اول عید دلم میخواد سحر خیز بشم. یعنی امیدوارم بتونم. در مورد مقاله هم راستش چیزی نمیدونم. امیدوارم بفهممش. بریم بخونیم ببینیم چیه. 
مدلین: «من کلاسای آنلاین رشته‌ی معماری رو برداشتم. هروقت که یه مدل جدید می‌سازم، توش یه عروسک فضانورد می‌ذارم. اون فضانورد نقش من رو اون میون توضیح می‌ده. احساس می‌کنم مثل فضانوردی‌ام که توی کهکشان گیر افتاده.»

+ یک بخش بانمک از فیلم بود که اولی و مدلین نشسته بودند روبه‌روی هم. با رودربایستی با هم حرف می‌زدند. کلامی که به زبان می‌آوردند و به گوش می‌رسید یک چیزی می‌گفت و بعد حرف اصلی که توی ذهنشان می‌گذشت، زیرنویس می‌شد. یک حرف کاملاً م
خب این مقاله هم تموم شد. من فهمیدم اوانگارد و کیچ چی هستن اصلا. یعنی خب نمیدونستم درست. مقاله ی خوبی بود روشنم کرد هرچند یسری سوال برام پیش اومد. شاید خیلی سریع خوندمش شاید باید بیشتر وقت میذاشتم براش که این سوالا پیش نیاد نمیدونم ولی بعدا حتما دوباره میخونمش. برای بار اول فکر کنم گرفتم ازش یه چیزایی.
مقالهٔ جدید حالا چی بخونم؟
آیا شما هم می‌خواهید به فضا بروید؟ ناسا طی اقدامی جدید از افرادی که علاقه‌مند به فضانوردی هستند برای پیوستن به این مجموعه دعوت به همکاری کرده است. اطلاعات تکمیلی درباره فراخوان جذب فضانورد ناسا را در ادامه بخوانید.
فراخوان جذب فضانورد ناسا
ناسا تا به امروز بیشتر تحقیقات فضایی خود در فضا را به طور فزاینده‌ای با اعتماد به ماشین‌های پیشرفته‌ای چون کاوشگرهای فضایی، مدارگردها و سطح‌نشین‌ها انجام داده است. با این حال، این بدان معنا نیست که
در روز پنجشنبه گذشته، ناسا اعلام نمود اسکات کلی، فضانوردی که نزدیک به یک سال را در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) گذرانده است، پس از بازگشت از فضا متوجه شده است که ۵ سانتی متر به قدش اضافه شده است.
محققان ایستگاه فضایی اعلام کردند به دلیل عدم وجود گرانش در فضا، دیسک‌های ستون فقرات گسترش می یابد.
کلی در روز سه شنبه  به همراه دو فضانورد روسی در بیابانهای قزاقستان فرود آمد. افزایش در حدود ۱٫۵ اینچ در قد کلی ناشی از عدم وجود جاذبه بوده است.
مارک کلی
۱۲:۵۱
یه بار، چند سال پیش‌‌ها، شهریور بود. صبح داشتم می‌رفتم مدرسه و سردم بود. و یهو خیلی جدی فکر کردم، نکنه پاییز شده و من جا موندم؟
پاییز نشده بود.
جا نمونده بودم.

۱۴:۱۱
What do you want from me? Why don't you run from me?What are you wondering? What do you know?Why aren't you scared of me? Why do you care for me?When we all fall asleep, where do we go?
‌‌
۱۹:۵۹
ماه خیلی دوره. اگه زمین گرد نباشه چی؟ ممکنه به یه نقطه نگاه کرده باشم که هر چی نگاهم رو ادامه بدی به هیچ جرم آسمانی برخورد نکنه؟ یه بارم تو دفترچه‌م یه چیزی نوش
پرورش فلفل در فضا توسط ناسا
گروهی از محققان ناسا مشغول فعالیت هستند تا فلفل چیلی اسپانیایی را به فضا بفرستند. این نخستین گیاه میوه داری خواهد بود که آمریکا در ایستگاه فضایی بین المللی کشت می کند و پرورش می دهد.
ناسا قصد دارد فضانورد به مریخ بفرستد، بنابراین یافتن گیاهان و میوه هایی که بتوان همراه آنها را ارسال کرد، بسیار مهم است.
به گفته جاکوب تورس یکی از دانشمندان ناسا، کوتاهترین سفر به مریخ حدود ۲ سال طول می کشد و وعده های غذایی آماده نمی ت
من تو خونه ای بزرگ شدم که از اولشم توش پر دختر بود. یعنی تا چشم باز کردم یه عالمه دامن چین دار، تور و پف و صورتی و لاک و کفشای تق تقی و عروسک های موبور و چشم روشن و... دورم دیدم! قبل از ازدواج خواهرام، مامان همیشه از رد لک رژ و ریملایی که روی آینه یا میز آینه مون بود شاکی بود، از موهای بلندی که گاها می ریخت رو زمین یا لک لاکی که می خورد رو فرش اتاقمون و خدا، خدا می کردیم چشم مامان بهش نیفته! (البته الانم از من شاکیه ولی خب کمتر) سلیقه هامون با هم متفاو
صبح 23 نوامبر یک صبحی متفاوت برام بود. از ساعت 6 صبح رفتیم کنار ساحل ورزش کردیم و آرش مثل یه مربی پا به پای من میدوید. تمام این روزها برام درست مثل یه فیلمی میمونه که انگار خیلی وقت بود منتظر تماشاش بودم.
وقتی به این دوره ها و آینده شغلیم فکر میکنم، تلاش های آرمسترانگ درست روبروی چشام قرار میگیره. همه چی منظم و مرتبه و برنامه ریزی شده است و هیچی بهتر از این نمیشه. 
درسته که قرار نیست مثل آرمسترانگ فضانورد بشم ولی این شرایط و خاص بودن شغلم باعث شده
فدریکو گارسیا لورکا از برجسته ترین شاعرای اسپانیاس که نقش مهمی تو پیدایش جنبش آوانگارد شعری اسپانیا (جنبش موسوم به گروه بیست و هفت) داشته و علاوه بر شعر، نمایشنامه هم مینوشته و آثارش چه شعر و چه نمایشنامه، از آثار کلاسیک ادبیات اسپانیا و حتی جهان بشمار میرن. ترجمه های زیادی از آثارش به زبان فارسی موجوده که ترجمه و دکلمۀ شعرِ "ساعت پنج عصر" با صدای احمد شاملو و نمایش نامۀ عروسی خون یکی از معروفاشه. (منتخبی از اشعارش رو میتونین اینجا بخونین)
چطور انسان ها در فضا پیر می‌شوند؟

همشهری آنلاین:
فضانوردانی که در فضا زندگی می‌کنند، مانند ساکنان ایستگاه فضایی
بین‌المللی با سرعت زیادی در حرکتند،‌ از این رو عمر آنها نسبت به ساکنان
زمین آرامتر سپری می‌شود.

براساس گزارش هاواستافورکز، براساس قاعده فیزیکی تاخیر زمانی، پس از گذشت 6 ماه از اقامت فضانوردان در ایستگاه فضایی،
زمانی که این افراد به زمین بازگردند، کمی از هم‌سن‌های خود ج
سالها پیش یکی از دوستانم  یک مجموعه فیلم
به من معرفی کرد که در فواصل برنامه های روزانه م یکی یکی تماشا میکردم.
یکی از فیلم ها فیلمی بود به نام جاذبه. درباره یک مهندس فضانوردی به
نام رایان استون (با بازی ساندرا بولاک) بود که در اولین سفر خود به خارج
از کره زمین به همراه فضانورد باتجربه مت کوالسکی (با بازی جرج کلونی)،
ماموریت تعمیر تلسکوپ هابل را داشتند. زن از زندگی ملول  است و نظر خوبی
راجع به آن ندارد  در یکی از راهپیمایی های فضایی، پیغام
فیلم تحسین شده #مریخی (The Martian) فیلمی در ژانر علمی - تخیلی، ماجراجویی و درام اثر کارگردان معروف بریتانیایی ریدلی اسکات (Ridley Scott) است که ۲ اکتبر ۲۰۱۵ انتشار یافت. فیلمنامه این فیلم که با بودجه تقریبی ۱۰۸ میلیون دلاری و فروش بیش از ۶۳۰ میلیون دلاری در کشور مجارستان تولید شده است، بر اساس رمانی با نام "مریخی" اثر اندی ویر (Andy Weir) به رشته تحریر در آمده است.
فیلم مریخی یکی از فیلم های موفق ژانر علمی‌ تخیلی طی سال‌های اخیر است که نقش اول آن را "مت دیمون"
دانلود رایگان فیلم Ad Astra 2019 با لینک مستقیم
دانلود فیلم در فضا کیفیت عالی ۱۰۸۰p
دانلود نسخه کم حجم فیلم در فضا ۲۰۱۹
لینک دانلود به زودی .. ۲۰ سپتامبر
مطابق با قوانین جمهوری اسلامی

موضوع فیلم : این فیلم داستان یک فضانورد برای یافتن پدرش به لبه های بیرونی منظومه شمسی سفر می کند و پرده از راز بر میدارد که بقای سیاره ما را تهدید می کند. او پی به رازهایی می برد که ماهیت وجود انسان و جایگاه ما در کیهان را به چالش می کشد. 
ادامه مطلب
در این روز، #یوری_گاگارین‌ به وسیله فضاپیمای وُستوک ۱ به فضا رفت و طی ۱۰۸ دقیقه، مدار زمین را پیمود و به سلامت به زمین بازگشت. سازمان ملل متحد به افتخار این فضانورد و به یاد نخستین سفر انسان به فضا، ۱۲ آوریل را به عنوان #روز_فضانورد نامگذاری نموده است. همچنین هر ساله در این زمان جشنی تحت عنوان #شب_یوری توسط ستاره‌شناسان آماتور و علاقه‌مندان به فضا در بسیاری از کشو‌رها از جمله کشور عزیزمان ایران برگزار می‌شود که متاسفانه شرایط خاص امسال اجا
دانلود فیلم Proxima 2019
کیفیت : WEB-DL 1080p
ژانر : اکشن, درام
کارگردان : Alice Winocour
ستارگان : Aleksey Fateev, Eva Green, Matt Dillon, Zélie Boulant
سال : 2019
کشور : آلمان, فرانسه
سازندگان : Alice Winocour,Jean-Stéphane Bron
مدت زمان : 1 ساعت و 47 دقیقه
یک فضانورد برای ماموریتی یک ساله در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می شود.
ادامه مطلب

فیلم «اد استرا» (Ad Astra) که به «به‌سوی ستارگان» هم ترجمه شده محصول سال 2019 سینمای آمریکا و با بازی بازیگر مشهور سینما، براد پیت است. در این فیلم براد پیت در نقش یک فضانورد در فضا به دنبال پدر خود می‌گردد.

برای دانلود والپیپرهای فیلم ad astra لطفا روی عکس‌ها کلیک کنید تا با نهایت کیفیت دانلود شود.

حتما با فیلم جن گیر آشنایی دارید و یا حداقل اسم آن را شنیده‌اید. پندرسکی آهنگ ساز این فیلم بود.
وی متولد لهستان و از چهره‌های نمادین موسیقی معاصر محسوب می‌شد و سازنده موسیقی فیلم‌های مهمی چون «جن‌گیر» ویلیام فردکین، «درخشش» استنلی کوبریک و «از ته دل وحشی» دیوید لینچ بود.

او از چهره‌های آوانگارد اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی و صدایی آزادیخواه در ورای همه سنت‌ها بود و زمانی که تنها ۲۶ سال داشت توجه جهانی را معطوف خود ساخت. وی از آن زمان تا کنون
سازمان فضایی ناسا تو سال ۲۰۱۷  کتابخانه تصاویر و ویدئوهای خود را باسازی کرد تا طوطی ای ارشد از تصاویر با کیفیت را در جوانمردی مردم قرار دهد. در دنباله می توانید ۱۳ تصویر از نامدار ترین مدل های موجود در این آرشیو را به همراه شرح کوتاهی داخل مورد آن، مشاهده کنید. همراه زومیت باشید.۱- زمیناین عکس از باریک بین ترین تصاویر اندوهناک شده از زمین تا بوسیله حال است؛ تصویر با ترکیبی از ته رنگ های آبی فیروزه ای، توسط دوربین مادون قرمز نصب شده روی ماهوار
جزو 250 فیلم برتر IMDB
 نسخه دوبله فارسی نیز افزوده شد
دانلود فیلم The Martian 2015
کیفیت : Bluray 1080p
ژانر : درام, علمی تخیلی, ماجراجویی
کارگردان : Ridley Scott
ستارگان : Jessica Chastain, Kate Mara, Kristen Wiig, Matt Damon
سال : 2015
کشور : آمریکا
سازندگان : Drew Goddard,Andy Weir
مدت زمان : 2 ساعت و 24 دقیقه
در ماموریتی در سیاره مریخ، فضانورد «مارک واتنی» در طوفانی سهمگین گرفتار میشود و بقیه تیم او را ترک می کنند. اما مارک جان سالم به در میبرد و درمیابد که در این سیاره تنها مانده
آخرین کلمات یک الکتریسین : خوب حالا روشنش کن…

آخرین کلمات یک انسان عصر حجر: فکر می‌کنی توی این غارچیه؟

آخرین کلمات یک بند‌باز: نمی‌دونم چرا چشمام سیاهی میره…

آخرین کلمات یک بیمار: مطمئنید که این آمپول بی‌خطره؟

آخرین کلمات یک پزشک: راستش تشخیص اولیه‌ام صحیح نبود. بیماریتون لاعلاجه…

آخرین کلمات یک پلیس: شیش بار شلیک کرده، دیگه گلوله نداره

آخرین کلمات یک جلاد: ای بابا، باز تیغهء گیوتین گیرکرد…

آخرین کلمات یک جهانگرد در آمازون: این نوع
اگر شما هم از طرفدارن لگو باشید باید با آدمک هایی که از شخصیت های مختلف ساخته شده اند آشنایی داشته باشید و یا با خرید لگو تکی ساعت ها با آن سرگرم شده باشید. آدمک های لگو بعد از انسان ها پر جمعیت ترین دوپاهای روی کره زمین هستند و بسیاری از مردم دنیا به خرید این آدمک های دوست داشتنی پرداخته اند.
بسیاری از آدمک هایی که لگو می سازد برگرفته از شخصیت های فیلم و کارتون های مشهور هستند که طرفداران بسیاری در دنیا دارند.
شاید شما هم یکی از این آدمک ها را خ
نوشته‌هایی که درباره‌ی کاشفان قطب خوانده‌ام همیشه من را بیش از سرگذشت کسانی که فضانورد بوده‌اند یا کاشفان کف اقیانوس‌ها و معادن به خود جذب کرده‌اند. کاشفان قطب با چیزی مواجه شده‌اند که من اصلا خیال رویارویی با آن را به ذهنم راه نمی‌دهم: دوام آوردن در سرما، چشم در چشم طبیعت وحشی یخ‌زده شدن.
شاید به همین علت برایم جذاب است. چون می‌دانم برای من آدمی که سفر اکتشاف قطب را شروع می‌کند، از همان لحظه‌ی ایده‌پردازی تا روزی که بازگردد (یا یخ ب
از سال 2003 5 رنگ - گروهی که در حال حاضر از چهار طراح ایرانی مجهز تشکیل شده است: مجید عباسی ، ساعد مشکی ، علیرضا مصطفی زاده و بیژن سیفوری - سه نمایشگاه آموزش تایپوگرافی حروف فارسی در ایران برپا کرده اند.
اعضای The 5th Color نمایانگر نسلی از طراحان هستند که در دو دهه اخیر نقش مهمی در شکل گیری و تقویت آموزش تایپوگرافی حروف فارسی در ایران داشتند. ساعد مشکی با طراحی های خود تایپوگرافی را در فروشگاه های موسیقی و کتابفروشی ها آورده است. در چند سال گذشته وی به
بسم الله الرحمن الرحیم
شناسنامه:
نام کامل: bowmasters
سال انتشار:
توسعه­دهنده: miniclip
سیستم­عامل: android، ios، windows mobile
رده سنی: +12
روایت بازی
         قرار است تا شما کمان­دار باشید، نشانه بگیرید و به هدف بزنید. در این بازی می­توانید از بین شخصیت­های بسیار متفاوت یکی را انتخاب کنید. نکته­ی جالب در این بازی آن است که برای هر یک از ما حداقل یک شخصیت آشنا وجود دارد، اگر به تاریخ علاقه­مندید، سرباز رومی و عمو سام آمریکایی را خواهید یافت، اگر به سیاست، ترام
بسم الله الرحمن الرحیم
شناسنامه:
نام کامل: bowmasters
سال انتشار:
توسعه­دهنده: miniclip
سیستم­عامل: android، ios، windows mobile
رده سنی: +12
روایت بازی
         قرار است تا شما کمان­دار باشید، نشانه بگیرید و به هدف بزنید. در این بازی می­توانید از بین شخصیت­های بسیار متفاوت یکی را انتخاب کنید. نکته­ی جالب در این بازی آن است که برای هر یک از ما حداقل یک شخصیت آشنا وجود دارد، اگر به تاریخ علاقه­مندید، سرباز رومی و عمو سام آمریکایی را خواهید یافت، اگر به سیاست، ترام

سلام با مطالب زنجیره ای چهارشنبه های هم اندیشانی همراه باشید !!!
قسمت اول : دانشمندان چگونه مطالعه میکنند !؟ قصه از کجا شروع شد؟! بیایید کمی دقیق تر و از نزدیک، زندگیِ علمیِ این آقای اهل کتاب را که روزگاری، حساب و کتاب های بالا را با خودش می کرد، ورق بزنیم، تا در انتهای ماجرا به روشهای مطالعه و یادگیری برسیم؛ او خیلی عاشق فهمیدن است. از بچگی دلش می خواست از همه چیز سر در بیاورد. گاهی توی پریز برق آب می ریخت تا ببیند چه اتفاقی می افتد؛ گاهی پشت
دانلود فیلم سینمایی Planet 51 2009  با لینک مستقیم
Download Planet 51 2009  movie

نام فیلم:Planet 51 2009

زبان:انگلیسی , اسپانیایی

ژانر:انیمیشن , ماجرایی , کمدی , خانوادگی , علمی تخیلی

سال انتشار:2009

مدت زمان:۹۱ دقیقه

محصول کشور:اسپانیا , انگلیس , آمریکا

فرمت فایل دانلودی:MKV

کیفیت فایل دانلودی:BluRay 720p

حجم فایل دانلودی:

۶۰۰ مگابایت=BluRay 720p

آنکودر: Shaanig

کارگردان:Jorge Blanco, Javier Abad, Marces Martinez

گویندگان:Dwayne Johnson, Seann William Scott, Jessica Biel, John Cleese

خلاصه
بر اساس گفته "کریستینا کخ" که هم‌اکنون برای انجام ماموریت "اکسپدیشن ۶۰"(Expedition ۶۰) در فضا به سر می‌برد، این نقطه از سیاره خاکی که در تصویر مشاهده می‌کنیم، یکی از برجسته‌ترین و قابل‌تشخیص‌ترین مناطق جغرافیایی کره زمین است.
این منطقه "شبه‌جزیره باخا کالیفرنیا" است که در شمال غربی مکزیک قرار دارد و خلیج کالیفرنیا در شرق و اقیانوس آرام در غرب آن قرار دارد.
نمای قابل مشاهده در عکس زیر نیز منظره‌ای از شبه‌جزیره باخا کالیفرنیا از منظر "ایستگاه
توی اون سن و سالی که همه‌ی پسربچه‌ها می‌خواستند در آینده سوپرمن و بت‌من و فضانورد بشند، من فکر می‌کردم، یا به عبارت دقیق‌تر باور داشتم که اون مهدی موعود، اون ناجی‌ای که قراره در آینده‌ ظهور کنه، خودِ منم. این تصور که من همون منجی احتمالی هستم، تا اواسط دوره‌ی راهنمایی در من به صورت یک انگاره‌ی سرّی و حتمی وجود داشت. و من هرگز این راز رو بر کسی فاش نکردم. خوب می‌دونستم که مسئله‌ چقدر جدی و حساسه و موضوعی تا این حد کلان، نباید با هیچ کس به
نیویورک (CNN Business) یک نمونه اولیه از موشک فضایی Mars به زندگی پنجشنبه شب رانده شد و وسیله نقلیه را به هوا فرستاد تا یک آزمایش برجسته انجام دهد.این اولین باری بود که صنایع تجربی، به نام "ستارگان"، بدون تسمه نقلیه به زمین پرواز کرد.هدف SpaceX این بود که فضاپیما را در حدود 65 فوت در هوا بکشیم تا قبل از آن به آرامی آن را در نزدیکی قرار دهیم - چیزی که SpaceX نامیده است "Starhopper" است. دقیقا مشخص نیست که چطور پرچم بالا پرواز می کند. فیلمبرداری که توسط خبرنگاران موجود
می خوام توی این پست چند تا از بزرگان دنیا رو بهتون معرفی کنم که هر کدوم واسه خودشون یه اسطوره ان و از قضا زن هستن و از قضااااا ایرانی!

ماریا خرسند
مدیر عامل سابق شرکت سونی اریکسون در سوئد، مخترع بلوتوث، و در حال حاضر مدیر عامل شرکت تولید سخت افراز کمپانی DELL

پروین اعتصامی
مشهور ترین شاعر زن ایرانی که دیوان اشعارش بیش از 2500 بیت شعر داره

ترانه رضوی
دکتر شرکت گوگل

مزین السلطنه
مریم عمید ملقب به مزین السلطنه که نخستین نشریه ی زنان ایرا
بن دیویس، ترجمۀ حسام حسین‌زاده
مقدمۀ ترجمۀ فارسی
چند سالی از انتشار کتاب نه‌ونیم تز دربارۀ هنر و طبقه[1] (2013) گذشته است و کمی بیش از آن (2009) از پخش متن حاضر در قالب جزوه در مقابل یک گالری هنری می‌گذرد. گذر زمان تا حدودی معنای این متن را برایم تغییر داده است. اکنون کمی روشن‌تر از گذشته می‌بینم که صورت‌بندی‌هایش چقدر خاص است و چگونه متأثر از زمان و مکانی بسیار محدود و تاریخی مشخص شکل گرفته است: سنت آوانگارد و بانفوذ اروپایی-امریکایی؛ اقتصاد س
من اگه بخوام کسی را نفرین کنم میدونید چی میگم ؟
الهی به زمین گرم بخوری .
نوچ
الهی ریختت را روی تخت مرده شور خونه ببینم .
نوچ
ذلیل بمیری الهی .
اینم نوچ
اینا که خوبه چون تازه طرف از رنج زندگی خلاص میشه .

من موقع نفرین  میگم امیدوارم یک آذرماهی نصیب ات بشه ! از اون درجه یک هاش .
بماند چطوریش و به چه علتی .
همچی سفت و محکم نصیبت بشه . ازون سریش های احساساتی و دمدمی مزاج .
زن و مرد و ترانس و ...هم نداره . همه شون یک شکل هستن بخصوص با رایزینگ کماندار !

زیاد خو
پیش نوشت:این یادداشت نخستین یادداشت از مجموعه یادداشت هایی است که بنا دارم در خصوص سینمای جریان آلترنیتیو و تجربی سینمای ایران منتشر کنم.
پرویز کیمیاوی که اتفاقا قرابت اسمی جالب توجهی هم با مسعود کیمیایی داره (و سینماشون حسابی با هم فرق می کنه) به خاطر فیلم باغ سنگی در دهه ی پنجاه برلین جایزه می گیره و به قول خودش پیش از عباس کیارستمی ، اون نورچشمی جشنواره های خارجی بوده که بعد از انتقاداتی به اون ها ، این جایگاه رو کیارستمی میگیره.
کیمیاوی ک
دانلود رایگان فیلم Astronaut 2019 با کیفیت ۷۲۰p Web-dl
پیش نمایش فیلم اضافه شد
نسخه کم حجم و با کیفیت x265 اضافه شد
کیفیت ۴۸۰p اضافه شد
کیفیت ۱۰۸۰p اضافه شد

منتشر کننده فایل: Film2Movieژانر : ماجرایی , خانوادگی , غم‌انگیز
 ۶٫۶/۱۰ از ۴۱ رای
مدت زمان : ۹۷ دقیقهزبان : انگلیسیکیفیت : ۷۲۰p Web-dl فرمت : MKVانکودر : F2Mحجم : ۸۷۵ مگابایتمحصول : کاناداستارگان : Richard Dreyfuss, Lyriq Bent, Colm Feore, Krista Bridgesکارگردان : Shelagh McLeodلینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستا
  دوبله 

ژانر : اکشن | تاریخی | درام
محصول کشور : روسیه 
کارگردان : Klim Shipenko
ستارگان : Ilya Andryukov, Lyubov Aksyonova, Pavel Derevyanko
این فیلم درباره ماموریت مهم و پرمخاطره دو فضانورد روس به مقصد ایستگاه فضایی «سالیوت 7» است که در تابستان سال 1985 انجام گرفت. هنگامی که ارتباط مرکز کنترل زمینی با ایستگاه فضایی اتحاد جماهیر شوروی «سال...
DOWNLOAD  
  دوبله 

ژانر : اکشن | تاریخی | درام
محصول کشور : روسیه 
کارگردان : Klim Shipenko
ستارگان : Ilya Andryukov, Lyubov Aksyonova, Pavel Derevyanko
این فیلم درباره ماموریت مهم و پرمخاطره دو فضانورد روس به مقصد ایستگاه فضایی «سالیوت 7» است که در تابستان سال 1985 انجام گرفت. هنگامی که ارتباط مرکز کنترل زمینی با ایستگاه فضایی اتحاد جماهیر شوروی «سال...
DOWNLOAD  

یادم می‌آید که هم در دروس زبان ایتالیایی و هم در دروس زبانشناسی، از تئوری‌های ترجمه می‌خواندیم؛ که آیا اصلاً چیزی به اسم ترجمه داریم یا ترجمه برگردان به علاوه‌ی تفسیر است؟ یا اینکه اصلاً ترجمه‌ی صِرف امکان‌پذیر است یا متون توسط مترجم بازنویسی می‌شوند؟ حالا که می‌خواهم اصطلاحات و جملات ایگور سیبالدی را ترجمه کنم، تمام این مسائل سر راهم قرار گرفته‌اند. مانده‌ام اصطلاح زیبایی که سیبالدی استفاده می‌کند را چطور ترجمه کنم که هم بیانش
شاید گفتن حرفی که می خوام بزنم خیلی ترسناک باشه ، ولی باید اعتراف کنم ، مدتی میشه که هیچ فیلمی ، تاکید می کنم هیچ فیلمی منو به شگفتی وا نمی داره و اگه بخوام کمی منطقی باشم ، اصلا فیلما برام خسته کننده و کسالت آورن.
بخش زیادی از فیلما بنظرم صرفا هدف گیشه دارن و هیچ روایت متفاوت و حتی جذابی؟! از زندگی ارایه نمی دن. اینکه بخوایم با دیدن فیلم ها زندگی رو بهتر بشناسیم که پیشکش.
سینمای به اصطلاح آوانگارد رو هم که نگم براتون ، یه مشت ایده ی پوسیده با جه
این روش وحی منزل نیست، من در حدی که سوادم می‌رسد و می‌فهمد آن را طراحی کردم و قطعا نیاز به اصلاحاتی دارد. اگر نظری یا انتقادی داشتید بگید تا روش فکر کنیم و بتونیم طرح رو کامل‌تر کنیم.
نویسندگی یکی از هنرهای هفت گانه است و شبیه بسیاری از هنرها تشکیل شده از ساختار و محتواست.
ساختار یا فرم به خود فن ادبیات بدون در نظر گرفتن اطلاعات اطلاق می‌شود و محتوا منظور چیزی است که داخل ظرف زبانی و ادبی ریخته می‌شود.
روی این مبنا برای نقد کامل یک رمان یا دا
آشنایی با  ترند های هرفصل، از آن جهت که به ما برای  انتخاب بهتر هنگام خرید کمک میکند،خیلی مهم است . برای بسیاری افراد این موضوع خیلی مهم است که انتخاب هایشان طبق مد روز باشد.
در تابستان ۲۰۱۹، آیتم های جذابی به عنوان ترند معرفی شده اند که بسیاری از آن ها دنباله همان ترندهای فصل بهار هستند.
خشکشویی آنلاین پاکلین در این مقاله چند ترند پرطرفدار  تابستان ۲۰۱۹ را  به شما معرفی می کند که در انواع استایل خیابانی، مهمانی ها و دورهمی ها، مجالس رسمی
چند سال پیش یه سری بچه‌های دانشگاه برام تولد گرفتن. یادمه بعد از آز مبانی برق بود، حتی یادم مونده آخر اون جلسه چی رو توضیح می‌دادن. تموم که شد، دوستم گفت بیا برگردیم دانشکده. من یه کاری داشتم و اینم گیر داده بود که نه بیا عین کارت داره. مونده بودم که عین دوست‌پسر خودشه و اینم حساس، آخه با من چی کار داره :| خلاصه اینقدر اصرار کرد فهمیدم تولد می‌خوان بگیرن و برگشتیم! بارون گرفته بود و پیش بچه‌ها وایسادم تا عین و یه دوست دیگه‌م که رفته بودن دنبا
چند سال پیش یه سری بچه‌های دانشگاه برام تولد گرفتن. یادمه بعد از آز مبانی برق بود، حتی یادم مونده آخر اون جلسه چی رو توضیح می‌دادن. تموم که شد، دوستم گفت بیا برگردیم دانشکده. من یه کاری داشتم و اینم گیر داده بود که نه بیا عین کارت داره. مونده بودم که عین دوست‌پسر خودشه و اینم حساس، آخه با من چی کار داره :| خلاصه اینقدر اصرار کرد فهمیدم تولد می‌خوان بگیرن و برگشتیم! بارون گرفته بود و پیش بچه‌ها وایسادم تا عین و یه دوست دیگه‌م که رفته بودن دنبا
افرادی در زندگیمان وجود دارند
که همیشه مایه دلگرمی ما هستند و حضورشان به زندگی روزمره‌مان رنگ و بوی دیگری می‌بخشد.
افرادی که همواره و در هر شرایطی در کنارمان هستند و پابه‌پای ما مسیر زندگی را
قدم می‌زنندو
به حس خوب زندگیمان اضافه میکنند این افراد معمولا جزو مهمترین
نفرات زندگی ما هستند که ما سعی میکنیم با عنوانهای مختلف آنها را خوشحال کنیم ،
یکی ازاین روشها خرید هدیه برای عزیزانمان میباشد ….
خرید کادوی تولد، هدیه روز مادر، کادوی روز
م
خرید هدیه آنلاین گاموت گیفت
افرادی در زندگیمان وجود دارند
که همیشه مایه دلگرمی ما هستند و حضورشان به زندگی روزمره‌مان رنگ و بوی دیگری می‌بخشد.
افرادی که همواره و در هر شرایطی در کنارمان هستند و پابه‌پای ما مسیر زندگی را
قدم می‌زنندو
به حس خوب زندگیمان اضافه میکنند این افراد معمولا جزو مهمترین
نفرات زندگی ما هستند که ما سعی میکنیم با عنوانهای مختلف آنها را خوشحال کنیم ،
یکی ازاین روشها خرید هدیه برای عزیزانمان میباشد ….خرید کادوی تولد،
روزنامه خراسان -یاسمین مشرف: کمتر کسی است که در طول زندگی‌اش اگرچه برای لحظاتی در دنیای خیال و رویا، خود را به‌عنوان یک فضانورد، رها و معلق در فضا تصور نکرده باشد؛ شاید به همین دلیل است که فضانوردی، دست کم از دور جزو حرفه‌های پرطمطراق محسوب می‌شود. غافل از این که زندگی دانشمندان علوم فضایی در سفرهای علمی با فضاپیما، همراه با تحمل عجیب‌ترین دشواری‌هاست. فارغ از ابهامات علمی و خطرهای حرفه‌ای، انجام ساده‌ترین کارهای روی زمین، در فضا یک چ
خواب شاعری را دیدم که موی پریشان و آشفته نداشت. قامتی نحیف و خمیده نداشت. اتفاقاً بازوها و هیکلش خیلی اوستا بود و مدل موهایش را بُکسری زده بود. در کنارش فیلسوفی بود بی‌نهایت چاق که هرگز انگشت‌های کشیده و لاغری نداشت. دست‌هایش اصلاً رگ‌های برجسته‌ای نداشتند و ابداً هم سیگار نمی‌کشید و متعاقباً هم هیچ عکسی با سیگار یا پیپ و چشمانی نافذ، خیره به دوردست یا لنز دوربین نداشت. می‌گفت که به خاطر مشکل معده‌اش و دائم گوزیدنش فیلسوف شده. که جز فیلس
دانلود رایگان فصل اول سریال مریخ با دوبله فارسی Mars Season One 2016
فصل اول سریال مریخ با لینک مستقیم و کیفیت 1080p & 720p & 480p
همه قسمت های فصل اول منتشر شد
نام سریال: مریخ فصل 1 – Mars S01 | ژانر: ماجراجویی، درام، علمی تخیلی | تاریخ انتشار: 2016
زبان: دوبله فارسی | تعداد قسمت ها: 6 اپیزود | مدت زمان هر قسمت: 45 دقیقه
کیفیت: WEB-DL | محصول National Geographic | امتیاز: 7.2 از 10
خلاصه داستان:در سال 2033 میلادی، گروهی متشکل از شش فضانورد از پایگاه فلوریدا عازم سیاره مریخ می‌شوند تا ن
اعلام شکست ایده اصلاحات چندی است به یک اقدام آوانگارد تبدیل شده است. از هم پیشی می‌گیرند تا اعلام کنند دیگر دوران اصلاحات به سرآمده است. بی آنکه به درستی بگویند چه دوران تازه‌ای در راه است. تردیدی نیست روایتی از اصلاحات گرمای خود را از دست داده است، اما توجه به فرایندهای اجتماعی حاکی از آن است که اتفاقات دیگری هم جریان دارد. اتفاقاتی که حاصل‌اش «دمکراتیک سازی اصلاحات» است. «دمکراتیک سازی اصلاحات»، در مقابل «اصلاحات بوروکراتیک» قرار دارد.
 آشنایی با  ترند های هرفصل، از آن جهت که به ما برای  انتخاب بهتر هنگام خرید کمک میکند،خیلی مهم است . برای بسیاری افراد این موضوع خیلی مهم است که انتخاب هایشان طبق مد روز باشد.
در تابستان ۲۰۱۹، آیتم های جذابی به عنوان ترند معرفی شده اند که بسیاری از آن ها دنباله همان ترندهای فصل بهار هستند.
خشکشویی آنلاین پاکلین در این مقاله چند ترند پرطرفدار  تابستان ۲۰۱۹ را  به شما معرفی می کند که در انواع استایل خیابانی، مهمانی ها و دورهمی ها، مجالس رسم
توی مترو، تاکسی، صف نونوایی و ... حتما چندتایی از این جملات را شنیدید: "الان چشم دنیا به ماست ببین با تحریمای آمریکا جا می‌زنیم یا نه!" "میدونستی 99.9 درصد دانشمندای ناسا ایرانین؟" "شما برو اروپا تعداد ایرانیاش از خودشون بیشتره. اینقدر که ایرانی اونجا هست از هیچ جای دیگه نیستن. من خودم 50هزار سال اروپا بودم. پروازم همین 30ثانیه پیش از لندن نشست!" و قص علی هذه.
ولی واقعا این حرفا تا چه حد واقعیت داره؟ آیا مردم دنیا از عبادت‌گاه‌های بودایی چین تا سواح
زیبایی فوق‌العاده و حیرت‌انگیز کهکشان‌های همسایه ما

در 2020، تلسکوپ فضایی «جیمز وب»به‌فضا پرتاب شود و عکس‌هایی با بالاترین سطح از جزئیات که تا پیش از این نمونه آن‌ها دیده نشده را به‌ثبت برساند. تا آن موقع باید به عکس‌هایی که از طریق تلسکوپ هابل و سایر ابزارهایی که به دست ما رسیده‌اند بسنده کنیم. در این گالری نگاهی خواهیم داشت به برخی از نفس‌گیرترین و حیرت‌انگیزترین تصاویر بین کهکشانی که تاکنون به‌ثبت رسیده‌اند. بازه زمانی این عکس
یک پسر ۹ ساله بلژیکی با ضریب هوشی ۱۴۵ جوان‌ترین فردی است که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود. این پسربچه خوش‌چهره که لورن سیمونز نام دارد یک ماه دیگر مقطع کارشناسی در رشته‌ی مهندسی الکترونیک از دانشکده فناوری آیندهوون را به پایان خواهد رساند.در ادامه همراه با عبیاتی باشید.
او قبلا دوست داشت جراح یا فضانورد شود اما در نهایت مهندسی الکترونیک را برای تحصیلات دانشگاهی خود برگزید.لورن سیمونز از پدر بلژیکی و مادر هلندی متولد شده و دوره شش سال
زیورآلات علاوه بر اینکه سلیقه شما را نشان می‌دهند، بخش‌هایی از شخصیتتان را هم نشان می‌دهند. ساعت مچی یکی از مهم‌ترین زیورآلاتی است که می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای روی استایل شما و برداشتی که بقیه از شخصیتتان دارند، بگذارد. ساعت مچی توانایی نشان دادن ظرافت، انعطاف‌پذیری و خیلی ویژگی‌های دیگر شخصیت شما را دارد که ممکن است خودتان هم متوجه آن نشده باشید. در این مقاله به اصول انتخاب ساعت مچی مناسب می‌پردازیم و در عین حال به بعضی ویژگی‌ه
https://5d880766c7f68.site123.me/blog/jahanmovies-iranian-movie-centerخلاصه داستان:یک فضانورد راهی سفری خطیر در دل فضا می‌شود، تا به دنبال پدر گمشده‌اش بگردد...بازیگران: https://dibamusic.tumblr.com/post/187890234609/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B1%D9%85%D8%A8%D9%88-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D9%86-rambo-last-bloodTommy Lee Jones (تامی لی جونز) Brad Pitt (برد پیت) Ruth Negga (روث نگا) Donald Sutherland (دونالد ساترلند)تصاویر فیلم:
https://mydatir.tumblr.com/post/187890200502/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-midsommar-2019-%D8%A8%D8%A7-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%86%D9
یکی از دوستان به من خبر از تاسیس مدرسه عالی علوم انسانی روزگار نو  داد که در زمینه پویایی علوم انسانی کار می‌کنند. سایت مدرسه را دیدم و معرفی آنها را خواندم که خلاصه اش این است:(شما با این مدرسه آشناییت! دارید؟)

مدرسه عالی علوم انسانی جایی است برای مواجهۀ متفکران ایرانی با مسائل بحرانیِ زمانۀ ما؛ مکانی برای بازاندیشی زندگی خوب در جهان معاصر؛ این بازاندیشی ملازم است با نوعی کل‌گرایی که نمی‌تواند در انضباط رشتگانی محصور باشد و باید میان‌
آرایش چشم تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی چهره شما دارد. اگر رنگ خط چشم را متناسب با رنگ چشمان خود انتخاب کنید، این زیبایی چندین برابر هم می‌شود.
خط چشم‌ و به طور کلی آرایش چشم تاثیر زیادی روی زیبایی افراد دارد. در این مطلب مجله دلتا، رنگ‌ چشم‌های مختلف را با خط چشم یا سایه مناسب‌شان ذکر کرده‌ایم تا هر کسی بداند چطور می‌تواند بر اساس رنگ چشم‌هایش، بهترین انتخاب را داشته باشد. با ما همراه باشید تا یاد بگیرید چگونه  رنگ خط چشم را به درستی ان
تجزیه و تحلیل دانلود فیلم فرایندی است که در آن فیلم از نظر mise-en-scène ، فیلمبرداری ، صدا و ویرایش آنالیز می شود. یکی از راه های تحلیل فیلم ها ، تجزیه و تحلیل عکس به ضرب گلوله است ،تاپ موویز اگرچه این فقط برای کلیپ ها یا صحنه های کوچک استفاده می شود. تحلیل فیلم با تئوری فیلم ارتباط تنگاتنگی دارد.
بسیاری از نویسندگان مختلف رویکردهای مختلفی برای تحلیل فیلم ارائه می دهند. ژاک آومنت و میشل ماری در انتشارات خود از تحلیل فیلم [1] چندین نکته کلیدی در مورد
اصولا انتخاب و خرید هرچیزی برای خانم‌ها به مراتب سخت‌تر از آقایان است، نگاه دقیق و ظریف و بعضا همراه با وسواس این کار را مشکل‌تر می‌کند، این حساسیت از وسایل خانه و آشپزخانه تا لباس و کفش و طلا و ساعت را شامل می‌شود.
بانوان دوست دارند همیشه و در همه چیز تک، خاص و بی رقیب باشند، بنابراین غالبا در انتخاب سخت‌گیر و حساسند، یکی از این گزینش‌ها ساعت مچی است که ما سعی کرده‌ایم بتوانیم به این نیاز شما در مقاله زیر پاسخ دهیم، فراموش نکنید که زیور
وی اطراف لیسانس و ارشد و دکتری داستان را در دانشگاه رازی کرمانشاه گذرانده است و در حال حاضر چند سالی می شود که بی حرکت تهران و مشغول تدریس در مدرسه هایپایتخت است. آقا جعفر عزیزی ۴ کتاب ادبیات دارد. «چشمان تو شناسنامه من است» ۱۳۸۰، «پشت این غزل مردی است از همیشه عاشق تر» ۱۳۸۸، «بیا به پنجره ای رو بوسیله ماه فکر کنیم» ۱۳۹۱ و «فیل غمگینی که بی هندوستان افتاده است» ۱۳۹۷ از وی منتشر شده است. در دنباله گفت وگوی همشهری را با این شاعر بخوانید.   شاعر پ

آبی کلاسیک-رنگ سال-دکوراسیون مدرن

ویژگی های اصلی یک مبلمان مد و متداول
روند داخلی مدام در حال تغییر است. این بدان معنا نیست که شما باید هر سال مبلمان را جایگزین کنید بلکه باید آخرین ترندها را بدانیم. مبل موجود در اتاق نشیمن باید در درجه اول راحت و کاربردی باشد - این قطعه اصلی مبلمان در اتاق است ، زیرا مردم با آن از مهمان ها استقبال می کنیم روی آن ، استراحت می کنیم ، و کتاب می خوانیم. چه مبل هایی در سال 2020 مد خواهد شد؟ سال 2020 مطمئناً در تاریخ ط
چنانچه هویت را بُعد فرهنگی حیات مردم درنظر بگیریم، مکمل بُعد زیستی(بیولوژیکی) او قرار دارد. کیستی هر انسان از اسلوب ملیت، شهر، طبقه اجتماعی، خانواده، سطح تحصیلات و ریختگی زندگی او شناخته می شود. ظهور جوامع مدرن و اهمیتِ بُعد فردی، خلاف جوامع پیشامدرن که ابعاد اجتماعی بزرگی داشت هویت ساز جامعه امروز است. جامعه شناسان معتقدند فکر و تفویض فرد تابعی از نوع اقدام روزمره او خواهد بود؛ اینکه بی همتا چه می خورد، چه می پوشد و چگونه راه می جوی بر ا
۲۳ فروردین ۱۳۹۸ خورشیدی
۶ شعبان ۱۴۴۰ هجری
۱۲ آوریل ۲۰۱۹ میلادی

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ )
• پاسخ حضرت امام خمینی(ره)به تلگراف آیت ‏اللَّه حکیم برای هجرت به نجف (۱۳۴۲ ش)
• درگذشت استاد "محسن صبا" نویسنده معاصر (۱۳۷۱ ش)
• روز دندانپزشکی
• شهرداری تهران مشخصات قانونی معابر تهران را تعیین و اعلام کرد(۱۳۴۹ش)
• سناتور صادق بوشهری درگذشت(۱۳۴۹ش)
• وزیر امور خارجه اتریش به تهران آمد(۱۳۵۴ش)
• قرارداد صدور گاز طب
تاریخچه و زیست شناسی بوقلمون
نخستین بار بوقلمون در مکزیک توسط جهان گردان اروپایی مشاهده شد و آنرا با خود به اروپا بردند پس از آن تا سال 1500 میلادی در ایتالیا، فرانسه و اگلستان بوقلمون پرورش داده میشد. با کشف آمریکا مهاجران به خوبی با این پرنده و مزه آن آشنائی داشتند لذا به سرعت پرورش و مصرف بوقلمون در آمریکا گسترش یافت به طوری که هم اکنون ایالات متحده و اتحادیه اروپا به ترتیب اولین و دومین تولید کننده و نیز مصرف کننده گوشت بوقلمون در دنیا می
قسمت اول درباره‌ی مارگارت همیلتون بود که با فرود موفق اولین انسان روی ماه تموم شد. برای قسمت دوم اما قرار نیست ماجرا رو کامل توضیح بدم؛ چون آخرش می‌خوام شما رو ارجاع بدم به یک اقتباس سینمایی.
قسمت دوم در سال 1961، یعنی حدودا هفت سال قبل از قسمت اول جریان داره. آمریکا و شوروی درگیر جنگ سرد هستن و در دوازده آپریلِ همون سال، شوروی موفق میشه که اولین انسان رو به فضا بفرسته. یوری گاگارین سوار بر کپسولِ واستوک طی یک ساعت و چهل و هشت دقیقه مدارِ زمین
۱: شکننده
نکات برداشتی از این بخش:
۱) عربستان سعودی از لحاذ نفتی برای مردم جهان و بالاخص برای آمریکا حایز اهمیت بسیار است و نمی شود این تخم مرغ طلایی را از دست داد.
۲) آل سعود دین را مثل یک شمشیر استفاده می کنند و اینطور دولت خود را تا به امروز ادامه داده اند.
۳) ما از دور می بینیم که سعودی خیلی پولدار است اما باوجود پول بسیار چهل درصد مردم عربستان زیر خط فقر زندگی می کنند. شصت درصد توان خرید خانه ندارند. این کشور حتی از ایجاد فاضلاب شهری یا ارائه ت
به مناسبت سالروز درگذشت فرخ غفاری
فرخ غفاری را باید از نخستین پیشگامان نقدنویسی و تاریخ‌نگاری در سینمای ایران نامید که سابقه فیلمسازی و مدیریت فرهنگی در رادیو و تلویزیون را در سال‌های پیش از انقلاب در کارنامه هنری و اجرایی خود دارد. غفاری از آغازگران سینمای متفاوت و نوین در ایران به شمار می‌رود که همچنان نام و آثارش، مهجور و فراموش‌شده باقی مانده‌است.
فرخ غفاری، فرزند حسنعلی غفاری (معاون‌الدوله) از رجال سیاسی بنام دوره‌ قاجاریه در ه

10 خانه ویلای مدرن برتر

10 خاصیت پرستیژ با مدرن ترین طراحی
املاک ما خانه هایی با سبک های مختلف ارائه می دهند. خانه هایی با جذابیت معمولی اما همچنین خانه هایی با سبکی بسیار مدرن.
انتخاب اجاره خانه معاصر فرصتی باورنکردنی برای اقامت در خانه ای با طراحی منحصر به فرد است. بنابراین ، برای دوستداران خانه های مدرن و اصلی ، ما در لیست 10 زیبا ترین ویژگی های برتر با جنبه های آینده نگر برای شما ذکر کرده ایم.
بیایید از دکوراسیون های بی پرده و زیبایی شناسی
از نیل آرمسترانگ تا سالی راید، از استیو جابز تا استن لی، دهه اخیر با افراد سرشناس زیادی وداع کردیم. در این مطلب می خواهیم با افراد برجسته ای از حوزه های مختلف علمی و فناوری آشنا شویم که در دهه حاضر دنیا را وداع گفتند. البته سه موجود غیر انسان هم در این فهرست حضور دارند.
سال 2011
استیو جابز

بنیانگذار اپل و رئیس پیکسار در طول عمر 56 ساله خود دستاوردهای شگرفی داشت. او انقلاب کامپیوترهای شخصی را به راه انداخت، ماوس کامپیوتر را عمومیت بخشید، دستگاه
بوگاتی سرانجام از خودروی تمام لگویی (Lego) خود رونمایی کرد. این خودرو که با قطعات لِگو ساخته شده، مجهز به یک موتور سبک است. برای ساخت آن از مدل بوگاتی چیرون که یکی از سریع‌ترین خودرو‌های جهان است، الگوبرداری شده است. البته اگر بوگاتی لگویی بخواهد با آن سرعت‌ها حرکت کند احتمالا در چند ثانیه از هم می‌پاشد! بنابراین سرعت این خودرو بسیار کندتر از مدل اصلی خود است، اما می‌توانیم بگوییم ۳۰ کیلومتر در ساعت می‌تواند سرعت بگیرد. گفتنی است ساخت این ب
این روزها کمتر کسی است که تمایلی به طراحی و کاشت ناخن نداشته باشند، اکثر بانوان به دلایلی مختلف روی به طراحی ناخن و کاشت آن می آورند، اما شاید برخی از آنها اطلاعاتی در مورد مشکلات بعدی این کار نداشته باشند. همانطور که می دانید، ناخن تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری خانم ها داشته و اصولا کاشت ناخن برای کسانی توصیه می شود که، به هر دلیلی قادر به داشتن ناخن طبیعی نبوده و این امر در زندگی روزمره آنها تاثیر منفی بگذارد. در مطلب امروز انواع مدلها
نقد و بررسی فیلم ققنوس سیاه Dark Phoenix 2019فرنچایز «مردان ایکس»ِ فاکس با فیلم «فونیکس سیاه» که جایگاه خودش را به عنوان شرم آورترین پایان بندی این سری فیلم ثابت می کند، برای همیشه به اتمام رسید و خودش را با رویی سیاه تسلیم مارول استودیوز کرد!
بگذارید همین ابتدای کار حس و حالی که پس از دیدن این فیلم داشتم برایتان توصیف کنم: «سایمون کینبرگ» در قسمت پایانی حکم شکنجه گری را داشت که ما را در خرابه ای متروک، مخوف و تاریک به صندلی آهنی و سختی بسته و آرام آ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها